DACIA LODGY

Dacia Lodgy detayları

Teknik veri sayfası

Boyutlar (mm)

A: Dingil mesafesi 2810
B: Toplam uzunluk 4498
C: Ön sarkıntı 822
D: Arka sarkıntı 866
D: Boş halde yükseklik 1682
K: Yerden yükseklik 120
H1: Bagaj kapağı açıkken yükleme hacmi 2015
Z1: Arka koltuklar yerindeyken yükleme alanı uzunluğu

Dacia Lodgy - Teknik veriler

Tasarım

Dacia Lodgy özellikleri

Konfor

Kolayca erişilebilen gerçek 5 ve 7 koltuklu olarak sunulan Dacia Lodgy gerektiğinde çok cömert olmayı biliyor. Sizin konforunuz için, 3. sıraya kadar büyük bir alan, özenli bir iç tasarım, modern olduğu kadar pratik donanımlar ve sınıfının en iyileri arasında yer alan bir bagaj hacmi sunuyor.

Dacia Lodgy özellikleri
Dacia Lodgy - Geniş kabin

Geniş kabin

Kapıyı açtığınız anda Dacia Lodgy’nin ne kadar pratik bir yapıda olduğunu görürsünüz. Bütün aileyi ağırlamak için tasarlanan cömert bir alan, araç içinde yaşamı kolaylaştırmak için ayrıntılı şekilde düşünülmüş eşya yerleştirme gözleri… O her şeyi düşündü.7 gerçek koltuğu, 3. sırada diz mesafesi ve tavan yüksekliği bakımından rekor iç mekan genişliği, onu sınıfının en iyilerinden biri haline getiriyor. Lodgy aynı zamanda bütün iç mekanda homojen bir ısı konforu sağlayan etkin bir klima sistemi sunuyor. Sürücüden yolculara, Lodgy içinde yolculuk yapan herkes kendini evindeymiş gibi rahat hissediyor…

Yükleme alanı

Dacia Lodgy bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Yükleme hacmini arttırmak mı istiyorsunuz? Siz isteyin… O bütün isteklerinizi yerine getirir. 2. sıradaki koltuklar 1/3 – 2/3 yatırılabiliyor. Ayrıca 3. sırada olduğu gibi portföy şeklinde de katlanabiliyor. Böylece 3. sırayı muhafaza ederek veya araçtan çıkararak 7 koltukludan 2 koltuklu düzene kolayca geçebilirsiniz.

Dacia Lodgy’nin yükleme hacmi de rakipsiz. 7 koltuklu düzende bile 207 litre bagaj kapasitesi sunuyor ve bu rakam 2 koltuklu düzende 2617 litreye kadar çıkabiliyor. Üstelik, alçak bagaj eşiği her türlü hacimli eşyayı yerleştirmek için son derece pratik. Artık iç mekân genişliği ile yükleme kapasitesi arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız.  Lodgy ile bundan böyle her ikisine de sahipsiniz! Pratik yönden bakıldığında, Dacia Lodgy bununla da kalmıyor. Kabin içinde akıllı biçimde dağıtılmış 30 litreye kadar saklama alanı ve kolayca erişilebilir torpido paneli üzerinde bir ilave eşya yerleştirme gözü sunuyor.

Dacia Lodgy - Yükleme alanı

Teknoloji

Tam donanımlı!

Dacia Lodgy - Hız sınırlayıcı

Hız sınırlayıcı

Dacia Lodgy’nin üzerinde aracınızı iç rahatlığıyla sürmenizi sağlayan oldukça pratik bir hız sınırlayıcı* var. Direksiyon üzerindeki bir kumanda tercih edilen hızın ayarlanmasını sağlar.

* Bazı versiyonlarda mevcuttur.

Dacia Lodgy - Yol bilgisayarı

Yol bilgisayarı

Yol bilgisayarı yolculuk parametrelerini her an görüntüler: kalan yakıtla gidilebilecek yol, yakıt tüketimi, katedilen mesafe, ortalama hız, bakım programı, vs.
Dacia Lodgy - Arka park sensörü

Arka park sensörü

Park manevralarını basitleştiren, arka park yardımı sayesinde çok daha rahat edeceksiniz ve hayatınız kolaylaşacak.

Emniyet ve güvenilirlik

Güvenli Sürüş

Dacia Lodgy - Elektronik denge programı

Elektronik denge programı (Esp)

Esp sayesinde, geçici olarak yol tutuşunun kaybolması halinde aracınızın hakimiyetini kaybetmezsiniz. Bir veya daha fazla tekerlek üzerinde fren uygulanması aracın yoldan çıkmasını engeller.

Dacia Lodgy - Hava yastıkları

Hava yastıkları

Arabanızın ön yolcu koltuğuna çocuk koltuğu takmak isterseniz, yolcu yan hava yastığını çıkarmayı unutmayın. Maksimum emniyet için kolay bir işlem.

Dacia Lodgy - koltuk başlıkları

Ayarlanabilir ön ve arka koltuk başlıkları

Daha fazla emniyet ve konfor için ön ve arka koltuk başlıklarının yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

Lodgy Stepway Versiyon

Daha ilk görüşte Lodgy Stepway tüm bakışları üzerine çekiyor. Krom renk ön/arka koruma kızakları ve sis far yuvaları, genişletilmiş çamurlukları, çift renkli tavan barları ve krom renk dış dikiz aynaları ona maceracı bir görünüş kazandırıyor.
Dacia Lodgy Stepway versiyonu arka görünüm

Dış görünüm

Daha ilk görüşte, Lodgy Stepway tüm bakışları üzerine çekiyor. Krom renk ön/arka koruma kızakları ve sis farı yuvaları, genişletilmiş çamurlukları, çift renkli tavan barları ve krom renk dış dikiz aynaları ona maceracı bir görünüş kazandırıyor.

Dacia Lodgy Stepway versiyonu ön görünüm
Dacia Lodgy - Stepway iç görünüm

İç görünüm

Kabin içinde, Stepway imzalı yeni döşemesi, deri direksiyon simidi ve sedef mavi dokunuşlarla canlandırılan torpido paneli aracın güçlü kişiliğini sergiliyor. Bu renk kombini koyu karbon iç ambiyans ile hoş bir kontrast oluşturuyor ve versiyonun dinamizmini vurguluyor.

Tam donanımlı!

Isıtma ve klima sistemi, hız sabitleyici ve elektrikli arka camlarıyla Dacia Lodgy çok konforlu. Bağlantıda kalmanızı sağlamak amacıyla eklenen Bluetooth ve USB bağlantılı son derece pratik MEDIA NAV multimedya sistemi, entegre uydu destekli seyir sistemi, TMC trafik bilgileri ve AHA uygulamasını da unutmayalım.

Dacia Lodgy - Dijital panel

*Gösterilen Dacia Lodgy modeli temsilidir, model üzerindeki aksesuarlar ile satılanlar farklılık gösterebilir.